اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک گرانول پلاستیک گرانول پلی اتیلن

گرانول پلاستیک چیست و چگونه از ضایعات پلاستیک میتوان گرانول تولید کرد؟

گرانول پلاستیک پلی اتیلن از ضایعات پلاستیک

فروش ویژه گرانول پلاستیک

از آنجایی که سالانه ضایعات پلاستیک زیادی در سطح کشور تولید می‌شود، لازم و ضروری است که این ضایعات را بازیافت و با تبدیل آنها به انواع گرانول پلاستیک از آنها مجدد استفاده کرد.

گارانتی پلاستیک گرانول پلی اتیلن
گارانتی پلاستیک مرکز بازیافت ضایعات پلاستیک و تولید گرانول پلی اتیلن

گرانول پلاستیک چیست و چگونه از ضایعات پلاستیک میتوان گرانول تولید کرد؟

میتوان گفت که گرانول پلاستیک نام پلیمر و پلاستیک خاصی است، در حقیقت گرانول پلاستیک از پلیمر و ضایعات پلاستیک مانند پلی اتیلن و سایر پلاستیک های  قابل بازیافت  ساخته می‌شود و که در اکثر صنایع ساختمانی و کشاورزی و بسته بندی استفاده می گردد و برای استفاده از آن باید آن را ذوب کرد و سپس شکل داد تا بتوان قطعات جدیدی را ساخت.

برای تولید گرانول پلاستیک مانند گرانول پلی اتیلن و پلی پروپیلن و… نیاز است که در ابتدا ضایعات پلاستیک و  پلیمر را در دستگاه بازیافت ضایعات پلاستیک ریخت، دستگاه‌های بازیافت دارای بخشی به نام اکسترودر هستند که مانند یک چرخ گوشت عمل می‌کند و می‌تواند ضایعات پلاستیک وارد شده را ذوب کند، در سر این قطعه یک کاتر وجود دارد که ضایعات پلاستیک ذوب شده را برش می‌زند و به تکه‌های ریزی تبدیل می‌کند، به این تکه‌های ریز گرانول پلاستیک گفته می‌شود. 

ضایعات پلاستیک چگونه بازیافت و تبدیل به گرانول پلاستیک می گردد؟

  • در مرحله اول براساس نوع ضایعات پلاستیک(ضایعات پلیمر، نایلون و …) مرتب سازی می شوند
  • سپس توسط دستگاه آسیاب ضایعات پلاستیک خرد شده و به قطعات کوچکتری تبدیل مشوند
  • در ادامه پروسه بازیافت، ضایعات پلاستیک خرد شده، شسته شده و آماده انتقال به دستگاه گرانول ساز میگردد.
  • در مرحله بعدی پلاستیک را در دستگاه گرانول ساز که دارای اکسترودر است می‌ریزند، پلاستیک ذوب می‌شود و به صورت رشته‌های کوچکی از دستگاه خارج می‌شود
  • در همین هنگام یک کاتر رشته های پلاستیک را ریز ریز می‌کند و به صورت ماده اولیه مانند گرانول پلی اتیلن و پلی پروپیلن و سایر انواع گرانول پلاستیک در می‌آورد.

سوزاندن پلاستیک باعث تولید و انتشار حجم زیادی گاز گلخانه ای می شود و میتوان با بازیافت ضایعات بجای سوزاندن، مانع آسیب دیدن بیشتر محیط زیست گردید.

با بازیافت ضایعات پلاستیک و تبدیل آنها به گرانول – گرانول پلی اتیلن و … – بجای سوزاندن آنها می توان از تولید کربن دی اکسید و دیگر گازهای گلخانه ای جلوگیری کرد و سرعت انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش داد.

کاربرد انواع گرانول پلاستیک بازیافت شده از ضایعات :

از آنجایی که سالانه ضایعات پلاستیک زیادی در سطح کشور تولید می‌شود، لازم و ضروری است که این ضایعات پلاستیک را بازیافت و با تبدیل آنها به انواع گرانول پلاستیک مانند گرانول پلی اتیلن و پ پ و  استفاده مجدد از آنها در صنایع تولیدی و بسته بندی و … میتوان در سرمایه و انرژی تولید کنندگان صرفه جویی کرد

یکی از دلایلی که این امر اهمیت خیلی زیادی دارد استفاده از ضایعات پلاستیک‌های فرسوده و دپو شده که روز به روز به حجم انها اضافه می‌شود است. با استفاده مجدد از این ضایعات پلاستیک‌ها همچنین  می توان کمک شایانی به محیط زیست کرد.

از انواع  گرانول پلاستیک بازیافتی مانند گرانول پلی اتیلن و p p  در ساخت قطعات ماشین آلات و قطعاتی که برای تولید آنها نیازی به مواد اولیه دست اول نیست. می‌توان استفاده کرد تا هزینه تولید قطعات کمتر شود و تولید کنندگان بیشتری رو به استفاده از این قطعات بیاورند.

کاربرد گرانول پلی اتیلن با چگالی کم:

از گرانول پلی اتیلن با چگالی کم LDPE به طور گسترده ای برای ساخت ظروف پلاستیکی مختلف ، بطری نوشیندنی و مایعات ،  بطری و ظروف مایعات شستشو  ، لوله ها ، قطعات پلاستیکی مورد استفاده در کامپیوتر ها  و تجهیزات آزمایشگاهی مختلف استفاده می شود. متداول ترین کاربرد آن در کیسه های نایلونی و پلاستیکی است.

سایر محصولات ساخته شده از آن عبارتند از:

سینی ها و ظروف پلاستیکی ، سطوح کاری مقاوم در برابر خوردگی ، قطعاتی که نیاز به جوشکاری و ماشین کاری دارند ، بسته های پلاستیکی

 بسیار مناسب جهت استفاده در قطعات پلاستیکی  که به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارند ، قطعات بسیار نرم و قابل انعطاف مانند لپ تاپ

کارتن ها آب میوه و محصولات لبنی جهت بالا بردن مقاومت و عایق کاری بسته ها جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و گرد و غبار

جهت بسته بندی قطعات سخت افزار رایانه ای  مانند هارد دیسک ها ، کارت های صفحه نمایش و درایوهای دیسک نوری

کاربرد فرآورده های گرانول پلی اتیلن سنگین ( چگالی بالا ):

گرانول های پلی اتیلن سنگین یا همان چگالی بالا (HDPE) دارای کیفیت بالا و چند منظوره می باشد که در بخش های مختلف صنعتی و برای کاربرد های خاص مورد استفاده قرار می گیرد که به چند مورد از آنها اشاره میکنیم :

رشته ها و فیلم های پرینتر سه بعدی – قاب های کوله پشتی – بنر ها – درپوش بطری – قایق پلاستیکی

ظروف پلاستیکی جهت پرکردن مایعات شیمیایی – لوله کشی مقاوم در برابر مواد شیمیایی – عایق داخلی کابل کواکس

محافظ سیم برای کابل های برق یا ارتباطات – محافظت در برابر خوردگی برای خطوط لوله فولادی

ضمنا از گرانول پلاستیک پلی اتیلن می توان در ساخت جعبه های برقی و لوله کشی – صندلی تاشو و میز – ظروف نگهداری مواد غذایی – مخازن سوخت برای وسایل نقلیه

ژئوممبران برای کاربردهای هیدرولیک (مانند کانال ها و تقویت کننده های بانکی) – سیستم های لوله کشی انتقال حرارت زمین گرمایی – مقاوم در برابر حرارت ملات آتش بازی – مراکز فاضلاب  – سپر تابش یوني در آزمایشگاه های فیزیکی و اتمی – نوارهای آبیاری و آبیاری قطره ای

از گرانول پلاستیک پلی اتیلن هچنین در ساخت ظروف شوینده لباسشویی – کفش های ایمنی و کارگاهی – کوزه های شیر – سیستم های توزیع گاز طبیعی – لوله کشی برای اهداف مایع ، دوغاب و گاز – کیسه های پلاستیکی – بطری های پلاستیکی  – جراحی پلاستیک  – شبکه های لوله کشی آب آشامیدنی  بطری های شامپوو مایعات بهداشتی – شبکه لوله های فاضلاب  

از دیگر کاربد های گرانول پلاستیک پلی اتیلن می توان به استفاده از آنها در ساخت کاغذ سنگی  – مخازن و منابع  ذخیره سازی آب – نصب استخر مخازن پلاستیکی کنترل مسیر در جاده ها – کانال های انتقال کابل های مخابراتی  – لوله های آب برای آبرسانی خانگی و فرآیندهای کشاورزی  – کامپوزیت های پلاستیکی چوب (با استفاده از پلیمرهای بازیافتی از ضایعات پلاستیک )

جهت مشاهده لیست قیمت ضایعات پلاستیک و گرانول پلی اتیلن و پلی پروپیلن کلیلک کنید

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

6 دیدگاه ها

افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران - اخبار پلاستیک گارانتی پلاستیک سپتامبر 15, 2020 at 10:37 ق.ظ

[…] جا که دفن این نوع پسماند آسیب‌های […]

پاسخ
تغییر کاربری نگران کننده زمین‌های کشاورزی در جنوب تهران - اخبار پلاستیک گارانتی پلاستیک سپتامبر 16, 2020 at 11:32 ق.ظ

[…] به مرکز تفکیک پسماند تبدیل شده‌اند، […]

پاسخ
تریلر حامل گرانول پلاستیک در نیشابور آتش گرفت ! - اخبار پلاستیک گارانتی پلاستیک سپتامبر 21, 2020 at 11:24 ق.ظ

[…] حامل گرانول پلاستیک در خروجی […]

پاسخ
خرید گرانول پلاستیک در تبریز خرید گرانول پلاستیک در تهران - گارانتی پلاستیک سپتامبر 30, 2020 at 11:27 ق.ظ

[…] دارد استفاده از پلاستیک‌های فرسوده و دپو شده […]

پاسخ
کارخانه ضایعات پلاستیک در کرج | مراحل بازیافت ضایعات پلاستیک - گارانتی پلاستیک اکتبر 4, 2020 at 12:10 ب.ظ

[…] بازیافت ضایعات پلاستیک تولید شده ؛ سهمی […]

پاسخ

دیدگاه خود بنویسید