اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک گرانول پلاستیک گرانول پلی اتیلن

زباله‌ها و ضایعات پلاستیک در سایت پسماند دفن نمی‌شوند

مشکلات و معضلات دفن زباله و تولید گرانول پلی اتیلن از ضایعات پلاستیک در سایت مدیریت پسماند آزادشهر گرگان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‎های استان گلستان گفت: یکی از معضلات سایت پسماند شهرستان آزادشهردفن زباله‌ها و ضایعات پلاستیک بود که درحال حاضر این اتفاق نمی‌افتد.

سمیعی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‎های استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: یکی از معضلات سایت پسماند شهرستان آزادشهر این بود که زباله‎ها و ضایعات پلاستیک دفن نمی‎شود و در حال حاضر دیگر این اتفاق نمی‎افتد و در ورودی سایت پردازش ما مواد با ارزش در زباله‎ها تفکیک می‎شود و مواد آلی آن تبدیل به کود کمپوست می‎شود.


سمیعی ادامه داد: ورودی زباله در این شهرستان ۲۸۰ تن است وبا شرایط فعلی و همچنین موضوع  تولید گرانول پلاستیک مانند گرانول پلی اتیلن و پلی پروپیلن که در این سایت دنبال می‎کنیم میزان دفن زباله ما به ۲۵ درصد خواهد رسید.
او گفت: پس از پردازش زباله‎ها نزدیک ۶۰ درصد مواد آلی تبدیل به کود کمپوست می‎شود و تلاش می‌کنیم تا ۷۰ درصد زباله‎های ورودی را با پردازش و کود کمپوست بهره‎برداری کنیم.


او گفت: تمامی فرآیند زباله از صفر تا صد در این سایت فعال است و شیرابه و آردی اف نیز دنبال می‎شود تا دغدغه‎ای مردم شهرستان آزادشهر از بابت این سایت پسماند نداشته باشند.
سمیعی با بیان اینکه تمامی قسمت‎های کارخانه اعم از کود، پردازش و جداسازی فعال هستند، افزود: به دنبال این هستیم که این مکان را به قطب صنعتی زباله تبدیل کنیم وبخش خصوصی در این راستا نیز اقداماتی انجام داده است.

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید