اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک

ضایعات پلاستیک قاتل خاموش محیط زیست

ضایعات پلاستیک قاتل خاموش محیط زیست

فروش ویژه گرانول پلاستیک

مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: برای تجزیه هر قطعه پلاستیک ۳۰۰ تا هزار سال زمان لازم است و ضایعات پلاستیک را قاتل خاموش محیط زیست معرفی کرد.

فردین حکیمی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در کرج با بیان اینکه سالیانه 3 میلیون تن ضایعات پلاستیک در ایران تولید می شود، اظهارداشت: برای تجزیه هر قطعه پلاستیک 300 تا هزار سال زمان لازم است و به‌عنوان قاتل خاموش محیط زیست از آن یاد می‌شود.

وی افزود: هر سال در تقویم جهانی روز سوم جولای مقارن با روز جهانی بدون پلاستیک نام‌گذاری شده است، اما در ایران روز 21 تیرماه را روز بدون کیسه‌ی پلاستیکی نام‌گذاری کرده‌اند.

مدیرکل محیط زیست استان البرز با اشاره به اقدامات این سازمان، بیان کرد: یکی از اقدامات اجرای برنامه‌‌های نمادین با کمک سمن‌ها در ادوار گذشته جهت توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در فروشگاه‌ها بود.

حکیمی با بیان اینکه اقدامات دیگر سازمان محیط زیست استان البرز سفارش کیسه‌های پارچه‌ای برای توزیع در مدارس در سال 98 بود، عنوان کرد: دوره‌های آموزشی با اولویت ضایعات برای مربیان مدارس پیش دبستانی استان برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با سازمان‌های زیرنظر شهرداری، تصریح کرد: ده‌ها برنامه نمادین در مناسبت‌های محیط زیستی در شهرستان‌های استان با هدف دعوت از شهروندان جهت استفاده از کیسه‌های چندبار مصرف بجای کیسه‌های پلاستیکی اجرا شد.

حکیمی خاطرنشان کرد: شبکه‌های مجازی مختلف بصورت استانی و شهرستانی با هدف آشنایی مردم با مسائل مختلف محیط زیست ایجاد شد.

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید