اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک

کیسه های پارچه ای جایگزین پلاستیک

مصرف پلاستیک در ایران نسبت به کشورهای مشابه بسیار بالاست و اگر نگران آینده خود و فرزندانمان هستیم باید این مسأله را رعایت کنیم.

فروش ویژه گرانول پلاستیک

شهردار تهران در راستای حفظ محیط زیست از شهروندان خواست کیسه های پارچه ای را جایگزین پلاستیک کنند.

به گزارش ایرنا؛ پیروز حناچی روز پنجشنبه به مناسبت هفته بدون پلاستیک با حضور در فروشگاه شهروند بهرود سعادت آباد و خرید از این مجموعه بر جایگزینی استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در راستای حفظ محیط زیست تاکید کرد.

وی درباره تاثیر استفاده از کیسه های پارچه ای به جای پلاستیکی گفت: با توجه به اینکه تجزیه و جذب شدن ضایعات پلاستیک در طبیعت بیش از ۴۰۰ سال طول می کشد، طبیعتا هر چقدر از کیسه های پلاستیکی کمتر استفاده شود به محیط زیست کمک بیشتری می کند؛  بنابراین استفاده از مواد قابل بازیافت نسبت به مواد پلاستیکی بسیار اولویت دارد.

شهردار تهران با بیان اینکه رعایت این مسأله نباید فقط در فروشگاه های شهروند رعایت شود و همه فروشگاه های شهر تهران باید این مسیر کلی را انتخاب کنند، افزود: رعایت این مسأله با همکاری شهروندان امکان پذیر خواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر شهروندان کیسه های چندبار مصرف پارچه ای که در اختیارشان گذاشته می شود را نگه دارند و در خرید های بعدی نیز از آن استفاده کنند طبیعتا نیازی به استفاده از کیسه های پلاستیکی به‌وجود نمی آید.

حناچی خاطرنشان کرد: مصرف پلاستیک در ایران نسبت به کشورهای مشابه بسیار بالاست و اگر نگران آینده خود و فرزندانمان هستیم باید این مسأله را رعایت کنیم.

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید