اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک

بحران ضایعات پلاستیک های غیرقابل بازیافت در جهان

مقالات تخصصی صنعت پلاستیک و آموزش بازیافت صحیح انواع ضایعات پلاستیک جهت تولید گرانول پلی اتیلن و پلی پروپیلن

فروش ویژه گرانول پلاستیک

حل بحران ضایعات پلاستیک های غیرقابل بازیافت در جهان توسط محققان، روش جدیدی برای تبدیل ضایعات پلاستیک غیرقابل بازیافت به برق طراحی کردند.
به نقل از خبرگزاری بان، ضایعات پلاستیک غیر قابل بازیافت که اقیانوس‌ها و سواحل را آلوده می‌کنند توسط روشی طراحی شده، می‌توانند به برق تبدیل شوند. این سوخت می‌تواند در اتومبیل‌ها و خانه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

Recycle 01

ایده های محققان دانشگاه چستر انگلستان برای بحران ضایعات پلاستیک های غیرقابل بازیافت

محققان دانشگاه چستر انگلستان عنوان کردند: روش جدید، می‌تواند راه حلی بالقوه برای بحران ضایعات پلاستیک غیرقابل بازیافت باشد و همچنین، ضایعات پلاستیک در محیط زیست را کاهش دهد.

در حال حاضر، مسئولان کشورهایی مانند ژاپن، هند و چین به این روش ابراز علاقه کردند و سعی می‌کنند تا برنامه‌هایی برای عملی کردن این روش اجرا کنند.

مهمترین عامل در روش Waste2Tricity این است که نیازی به جداسازی و مرتب کردن نیست و می‌توان ضایعات پلاستیک مخلوط را به برق و هیدروژن تبدیل کرد. هدف نهایی این است که هیچ ضایعات پلاستیک باقی نماند و به سوخت سبز و انرژی تبدیل شود.

در این روش، ضایعات پلاستیک به صورت نوارهای دو اینچی بریده و در کوره ذوب می‌شود. همانطور که پلاستیک‌ها ذوب می‌شوند، گازهای تولید شده هم به انرژی تبدیل می‌شوند. در این روش، علاوه بر تولید گازی که مورد استفاده اتومبیل‌هاست، از برق هم برای روشن کردن چراغ در خانه استفاده می‌شود.

قرار است محققان این روش را به مدت دو سال مورد آزمایش قرار دهند.

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید