اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک

جنگ ناعادلانه ضایعات پلاستیک با آبزیان در اقیانوس ها

آلودگی پلاستیک اقیانوس ها

فروش ویژه گرانول پلاستیک

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط زیست هشدار داد:

اگر روند آلودگی  اقیانوس ها به وسیله ضایعات پلاستیک ادامه یابد تا سال 2050 اقیانوس ها بیشتر از جمعیت ماهی ها، ضایعات پلاستیک خواهد داشت.

به گزارش مشرق، در پیام آنتونیو گوترش آمده است:سیاره ای سالم، برای داشتن آینده ای پررونق و صلح آمیز ضروری است.ما همه نقشی برای ایفا کردن جهت حفاظت از تنها خانه مان یعنی زمین داریم؛ اما این می تواند دشوار باشد که بدانیم چه اقدامی انجام دهیم و از کجا شروع کنیم.

گوترش ادامه داد: به همین دلیل، این روز جهانی محیط زیست تنها یک درخواست دارد که آن مقابله با آلودگی ناشی از ضایعات پلاستیک است چرا که جهان ما غرق در ضایعات پلاستیک مضر است.

دبیر کل سازمان ملل متحد افزود: هرسال بیش از هشت میلیون تن ضایعات پلاستیک و پلیمر در اقیانوس ها رها می شود. اکنون تعداد میکروپلاستیک های موجود در دریا از ستاره های کهکشان ما بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: ازجزایر دورافتاده تا قطب شمال، هیچ جای کره زمین دست نخورده نیست.اگر همین روند ادامه پیدا کند، تا سال 2050 اقیانوس های ما بیشتر از ماهی، ضایعات پلاستیک خواهند داشت.

گوترش اظهارداشت: پیام ما در روز جهانی محیط زیست، ساده است و آن این است که استفاده از ظرف های یکبار مصرف خودداری کنید.

وی تاکید کرد: از چیزی که قابل مصرف دوباره نیست استفاده نکنید.ما باهم، می توانیم مسیری به سوی دنیایی تمیزتر و سرسبزتر با کاهش مصرف پلاستیک و تولید کمتر ضایعات پلاستیک بسازیم.

منبع: مشرق نیوز

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

1 دیدگاه

نمایندگان اتحادیه اروپا بار سنگینی را بر تولید کنندگان برای بازیافت ضایعات پلاستیک تحمیل کردند می 5, 2020 at 5:34 ب.ظ

[…] از مصرف محصولات پلاستیکی و کاهش ضایعات پلاستیک  که اقیانوس ها و زندگی جانداران دریایی را تهدید می کند، ارائه شده […]

پاسخ

دیدگاه خود بنویسید