بازیافت پلاستیک پلاستیک گارانتی پلاستیک گرانول پلاستیک گرانول پلی اتیلن

گرانول پلی اتیلن سنگین HDPE چیست؟ خصوصیات شیمیایی و کاربرد آن

گرانول پلاستیک پلی اتیلن سنگین یا چگالی بالا ( HDPE )

فروش ویژه گرانول پلاستیک

گرانول پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا یک پلیمر ترموپلاست است که از اتیلن مونومر تولید می شود و یک محصولی پلاستیکی همه کارست که به صورت گسترده در محصولات مصرفی و صنایع غذایی استفاده می شود.

 

گرانول پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE - گارانتی پلاستیک
گرانول پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE – گارانتی پلاستیک

گرانول پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یک پلیمر خطی است که از اتیلین و توسط فرآیند کاتالیزوری تهیه می شود. عدم وجود انشعابات منجر به ایجاد ساختاری با عناصر نزدیک تر بهم قرار می شود که چگالی بالاتر و تا حدودی مقاومت شیمیایی بالاتر از LDPE دارد .

گرانول پلی اتیلن با چگالی بالا یا همان سنگین تا حدودی سخت تر و کدر تره نسبت به گرانول پلی اتیلن سبک تر می باشد و می تواند درجه حرارت نسبتا بالاتری را تحمل کند ( 120 درجه سانتیگراد برای مدت کوتاه ،  110 درجه سانتی گراد به طور مداوم)

 

ویژگی ها شیمیایی و مشخصات فنی گرانول پلاستیک پلی اتیلن سنگین :

مناسب جهت بسته بندی برای مواد غذایی که در تماس مستقیم با محصول خوراکی می باشد. مقاومت شیمیایی خوب و استحکام بالا این گرانول پلاستیک را به یک انتخاب مناسب برای ساخت سینی و مخازن تبدیل می کند؛ وزن سبک ، جذب رطوبت بسیار کم و استحکام کششی و همچنین مقاومت بالا در برابر ضربه دارد باعث پرکاربرد شدن این گرانول پلاستیک در اکثر صنایع گردیده است.

بهترین روش برای اتصال فرآورده های ساخته شده از گرانول پلی اتیلن با چگالی بالا، جوشکاری هوای گرم یا همان جوش نیتروژن، جوش لیزر ، اولتراسونیک و مادون قرمز می باشد اما میتوان با روش اتصال مکانیکی نیز به همدیگر وصل کرد.

 

نکته مهم : جهت اتصال فرآوردهای ساخته شده از گرانول پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا به همدیگر نمیتوان از چسب استفاده کرد.

حداکثر دما ذوب : 248 درجه فارنهایت 120 درجه سانتی گراد

حداقل دما ذوب : 148 درجه فارنهایت منفی 100 درجه سانتی گراد

 قابلیت اوتو کلاو : ندارد

نقطه ذوب : 266 درجه فارنهایت 130 درجه سانتی گراد

توان کششی :4550 psi  

درجه سختی : SD65

مقاومت در برابر UV: ضعیف

چگالی مشخص : 0.95

سختی بالا ، خواص مکانیکی عالی ، پایداری بعدی خوب ، چگالی بالا ، نیمه شفاف ، سفت وغیرقابل انعطاف است

 

مقاومت گرانول پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)

مقاومت عالی (بدون تجزیه) در برابر  اسید های غلیظ و رقیق ، الکل ها و ناخالصی

مقاومت خوب (تجزیه جزئی) به آلدهید ها، استرها ، هیدروکربن های آلفتیک و آرومتیک ، کتون ها و روغن های معدنی و گیاهی

مقاومت محدود ( تجزیه و خورندگی متوسط و مناسب فقط برای استفاده کوتاه مدت) در برابر هیدروکربن های هالوژنه و اکسید کننده ها

 

کاربرد فرآورده های گرانول پلی اتیلن سنگین ( چگالی بالا ):

گرانول های پلی اتیلن سنگین یا همان چگالی بالا (HDPE) دارای کیفیت بالا و چند منظوره می باشد که در بخش های مختلف صنعتی و برای کاربرد های خاص مورد استفاده قرار می گیرد که به چند مورد از آنها اشاره میکنیم :

رشته ها و فیلم های پرینتر سه بعدی – قاب های کوله پشتی – بنر ها – درپوش بطری – قایق پلاستیکی

ظروف پلاستیکی جهت پرکردن مایعات شیمیایی – لوله کشی مقاوم در برابر مواد شیمیایی – عایق داخلی کابل کواکس

محافظ سیم برای کابل های برق یا ارتباطات – محافظت در برابر خوردگی برای خطوط لوله فولادی

ضمنا از گرانول پلاستیک پلی اتیلن می توان در ساخت جعبه های برقی و لوله کشی – صندلی تاشو و میز – ظروف نگهداری مواد غذایی – مخازن سوخت برای وسایل نقلیه

ژئوممبران برای کاربردهای هیدرولیک (مانند کانال ها و تقویت کننده های بانکی) – سیستم های لوله کشی انتقال حرارت زمین گرمایی – مقاوم در برابر حرارت ملات آتش بازی – مراکز فاضلاب  – سپر تابش یوني در آزمایشگاه های فیزیکی و اتمی – نوارهای آبیاری و آبیاری قطره ای

از گرانول پلاستیک پلی اتیلن هچنین در ساخت ظروف شوینده لباسشویی – کفش های ایمنی و کارگاهی – کوزه های شیر – سیستم های توزیع گاز طبیعی – لوله کشی برای اهداف مایع ، دوغاب و گاز – کیسه های پلاستیکی – بطری های پلاستیکی  – جراحی پلاستیک  – شبکه های لوله کشی آب آشامیدنی  بطری های شامپوو مایعات بهداشتی – شبکه لوله های فاضلاب  

از دیگر کاربد های گرانول پلاستیک پلی اتیلن می توان به استفاده از آنها در ساخت کاغذ سنگی  – مخازن و منابع  ذخیره سازی آب – نصب استخر مخازن پلاستیکی کنترل مسیر در جاده ها – کانال های انتقال کابل های مخابراتی  – لوله های آب برای آبرسانی خانگی و فرآیندهای کشاورزی  – کامپوزیت های پلاستیکی چوب (با استفاده از پلیمرهای بازیافتی از ضایعات پلاستیک )

 

استفاده از بهترین مواد اولیه و ضایعات پلاستیک و فناوری پیشرفته در ساخت گرانول های پلاستیک پلی اتیلن ، بهترین کیفیت در همه ابعاد و در نتیجه بهترین نتایج در کاربرد را به ارمغان می آورد.

گرانول های پلاستیک پلی اتیلن سنگین HDPE تولیدی ما در گارانتی پلاستیک از بازیافت ضایعات پلاستیک با کیفیت و تکنولوژی روز تهیه می شود که بدلیل کیفیت و استحکام بالا توسط مشتریان مجموعه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است . هدف ما ارائه محصولی با قیمت پایین و با کیفیت به مشتریان و واحدهای تولیدی می باشد.

 

https://www.instagram.com/tv/B_fBPOxjqpA/?utm_source=ig_web_copy_link

 

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید