اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک

افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران

افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران

فروش ویژه گرانول پلاستیک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند، نصب ۵ دستگاه خوددریافت پسماند خشک در میادین میوه و تره بار و کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی خبر داد.

افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران
افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران

به گزارش ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به ضرورت راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ گفت: به منظور مدیریت هر چه بهتر ضایعات پلاستیک و دیگر پسماندها در تهران، انجام برنامه‌های هوشمندسازی در زمینه مدیریت پسماند و در نهایت اجرای موفق طرح کاپ، از حدود ۸ ماه گذشته موضوع راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: از آن جا که سازمان پسماند در حوزه‌های مختلف چون جمع‌آوری زباله، انتقال آنها به ایستگاه‌های میانی، دفع و دفن زباله به ویژه زباله‌های بیمارستانی و ساختمانی در سایت‌های مجزا، فعالیت کارخانه زباله سوز و نحوه رفت و روب شهر مسئولیت اصلی را برعهده دارد، تصمیم گرفتیم تا با راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ در ساختمان اصلی سازمان مدیریت پسماند به طور شبانه روزی تمامی موضوعات از جمله تعداد کارگران مستقر در نواحی، نحوه فعالیت خودروهای سازمان، چگونگی فعالیت ایستگاه‌های میانی، سایت های دفع و دفن زباله، وضعیت کوره‌های مجتمع زباله سوز و نحوه توزین پسماندها در مراکز را به طور آنلاین رصد کنیم.

افتتاح مرکز مانیتورینگ مدیریت پسماند شهر تهران از زبان صدرالدین علیپور

علیپور با تاکید بر اینکه این اقدام گامی برای تحقق  شعار «تهران هوشمند» است، به یکی دیگر از پروژه‌های پسماندی در این زمینه اشاره و عنوان کرد: با وجود تمامی محدودیت‌های مالی، به تازگی توانستیم ۵ دستگاه RVM (دستگاه خوددریافت پسماند خشک) را خریداری و در میادین میوه و تره بار دریاچه شهدای خلیج فارس، شهید لواسانی، سردار جنگل، صادقیه و ولنجک نصب کنیم.

شهروندان نیز از همین هفته با تحویل پسماندهای خشک خود مانند شیشه و ضایعات پلاستیک به این دستگاه و دریافت قبض، امکان خرید به اندازه ارزش ریالی تعیین شده در قبض را در همان بازار میوه و تره بار خواهند داشت.

وی سومین پروژه پسماندی شهرداری تهران را اجرای مراسم کلنگ زنی سومین کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی عنوان و تصریح کرد: از آن جا که دفن این نوع پسماند آسیب‌های فراوانی به طبیعت می زند، تلاش می‌کنیم تا با راه‌اندازی کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی تا پایان سال، نه تنها از میزان نخاله‌های دفن شده بکاهیم، بلکه بتوانیم به آمار تولید روزانه ۱۱ هزار تن شن و ماسه از این نخاله‌ها دست پیدا کنیم.

علیپور تاکید کرد که اجرای تمامی این پروژه‌ها به منظور افزایش تفکیک پسماند در مبدا، کاهش دفن زباله، نظارت بهتر بر عملکرد مدیریت پسماند، هوشمندسازی شهر و در نهایت افزایش رضایت مندی شهروندان انجام می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، بهره‌برداری از ۵ دستگاه RVM و کلنگ زنی کارخانه استحصال شن و ماسه، روز دوشنبه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و تعدادی از مدیران شهری به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید