اخبار پلاستیک ضایعات پلاستیک گارانتی پلاستیک

ورودی تالاب انزلی لایروبی شد

ورودی تالاب انزلی لایروبی شد

فروش ویژه گرانول پلاستیک

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت ورودی تالاب انزلی لایروبی شد . او از لایروبی ۷۱ هزار متر مکعب مسیر ورودی تالاب بین المللی انزلی منتهی به حوضچه آرامش این بندر با هزینه ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی خبر داد.

ورودی تالاب انزلی لایروبی شد
ورودی تالاب انزلی لایروبی شد


به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حمید رضا آبایی گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای ایجاد آبراهی ایمن برای تردد انواع شناورهای دریایی و ساماندهی وضعیت تردد شناورهای صیادی، نظامی، تفریحی و گردشگری در شنبه بازار روگا، لایروبی محدوده زیر پل انزلی تا کانال اصلی بندرگاه را در دستور کار خود قرار داد.

وی تصریح کرد: با استفاده از توان بخش خصوصی و به‌کارگیری لایروب کاترساکشن گیلار، از اردیبهشت ماه امسال تا کنون ۸۴۰ متر در این کانال پیشروی شده  و  ۷۱ هزار متر مکعب عملیات لایروبی محدوده شنبه بازار روگای تالاب بین المللی انزلی منتهی به حوضچه آرامش بندرگاه انزلی صورت پذیرفته که انجام این عملیات ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای بنادر و دریانوردی گیلان هزینه در برداشته است.

مواد رسوبی در ورودی تالاب انزلی لایروبی شد

آبایی با اشاره به پمپاژ مواد رسوبی به شناور ترابری و انتقال آن به مکان تعیین شده در محدوده لنگرگاهی بندر انزلی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص این محدوده و نبود امکان تخلیه این مواد در حاشیه کانال تاکید کرد: متاسفانه وجود حجم بالایی از زباله از جمله لاستیک، ضایعات پلاستیک و انواع پارچه و تور،  عملیات لایروبی را  سخت کرده و بارج(شناور ترابری) عطارد تا کنون با انجام ۲۱۵ سرویس، اقدام به خارج ساختن موادرسوبی لایروبی شده کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه انباشت رسوبات، زباله و فاضلاب در این مسیر مشکلات بسیاری را برای شهر و این کانال ایجاد کرده بود بیان کرد: متاسفانه در 2 دهه گذشته هیچ اقدامی در این کانال صورت نگرفته بود و اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای ساماندهی و لایروبی و جمع آوری ضایعات پلاستیک و دیگر زباله ها و گیاهان روئیده شده مسیر منتهی به محدوده کانال کشتیرانی بندر انزلی که به عنوان یکی از مسیرهای آبی(روگا) تاثیرگذار در منظر شهر انزلی است وارد عمل شد.

آبایی با انتقاد از عدم همراهی سازمان های دیگر در این اقدام و پیشگامی بنادر و دریانوردی برای رفع این مشکل تاکید کرد: این اداره کل در نظر دارد در خصوص پیشروی و ادامه لایروبی مسیرهای تالاب انزلی از زیر پل انزلی به سمت بازار ماهی‌فروشان در پاشا روگا نیز اقدام کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در خاتمه یادآور شد: لای برداری، پاکسازی و همچنین بازسازی تله های رسوب گیر مسیرهای اصلی منتهی به کانال بندرگاه با همکاری ادارات کل شیلات و محیط زیست برای ساماندهی و احیای تالاب بین المللی انزلی  در دستور کار این اداره کل قرار دارد تا بتوان با این کار گام موثری برای احیای تالاب بین‌المللی انزلی برداشت.

آدرس تلگرام گارانتی پلاستیک

پست های مرتبط

دیدگاه خود بنویسید